podlahové vykurovaniePolybuténové rúry - podlahové vykurovanie

  • PB rúry od firmy VIEGA sa vyrábajú priamo v Nemecku z granulátu od firmy SCHELL, bez pridania recyklovaného granulátu.
  • Výrobca VIEGA, ako jeden z popredných výrobcou trubiek v tejto branži, zabezpečuje niekoľko-stupňovú kontrolu kvality /rengenovaný a tlakovaný každý milimeter potrubia/. Aj preto investori spájajú firmu VIEGA so synonymom kvality
  • VIEGA si zakladá v prvom rade na kvalite a až následne na cene.
  • Vysoká flexibilita aj pri nízkych teplotách. Možnosť inštalácie aj pri teplote - 5° C.
  • Veľkolepý teplotný rozsah použitia, od -15°C do 95°C dlhodobo, a až do 110°C krátkodobo
  • Spĺňa ekologické požiadavky na trvalo udržateľné stavby
  • Vysoký modul pružnosti, zabezpečí menší polomer ohybu trubky, a tým vyššiu úspešnosť dosiahnutia kvalitnej montáže podlahového vykurovania
  • Životnosť minimálne 50 rokov
  • Záruka 10 rokov, s poistením voči škode až do niekoľko miliónov EUR
  • Všetky celosvetovo uznávané osvedčenia kvality a certifikácie medzinárodných skúšobní.

Príjemné riešenie

Podlahové vykurovanie

Pre nastavenie príjemného prostredia v byte alebo v dome sa musia pravidelne kontrolovať príslušné hodnoty, a to teplota vzduchu, výmena vzduchu, teplota sálania a vlhkosť vzduchu. Väčšina ľudí sa cíti najlepšie pri izbovej teplote 20 až 22 stupňov. Pri podlahovom vykurovaní je možné v porovnaní s bežnými vykurovacími telesami /radiátormi/ zvoliť aj o niečo nižšiu teplotu v miestnosti, a to bez obmedzenia Vášho pohodlia. Systémy podlahového vykurovania sa svojimi nízkymi povrchovými teplotami navyše poskytujú najlepšie predpoklady pre optimálnu rýchlosť prúdenia vzduchu v miestnosti čo umožňuje rovnomerné rozdelenie tepla a zabraňuje vzniku nepríjemného prievanu. Pritom máte príjemný pocit tepla v celom vykurovanom priestore, nielen v blízkosti radiátora.

Optimálna sloboda tvorby

Systémy podlahového vykurovania nie sú vidieť. Architektom je tak ponechaná sloboda tvorby, pretože nie sú limitovaný v miestach, kde by mali byť vykurovacie telesá a majú umožnené individuálne architektonické riešenie.

Energetické certifikáty

Nakoľko je v SR zákonom povinne zavedená energetická certifikácia budov je téma energeticky efektívneho vykurovania a tepelnej izolácie budov stále aktuálnejšia. Energetický certifikát navyše preukazuje energetickú kvalitu budov. Našim zámerom je realizovať systémy vykurovania energeticky úsporné, ktoré dosahujú vysokú energetickú efektívnosť.

Úspora financií

Keďže pri systémoch podlahového vykurovania je možné pocit pohodlia docieliť už pri nastavení teploty miestnosti na 20 stupňov Celzia čo predstavuje veľkú výhodu, pretože pri bežných vykurovacích telesách je nutné zohriať vzduch na 22 stupňov Celzia pre dosiahnutie rovnakého pocitu pohodlia. Navyše pri vykurovaní bežnými vykurovacími telesami (radiátormi) je nevyhnutné vodu vo vykurovacom systéme zohriať nad teplotu 55 stupňov Celzia. V systéme podlahového vykurovania postačuje na dosiahnutie rovnakého tepla v miestnosti maximálne 40 stupňov Celzia, a to pri extrémne nízkych vonkajších teplotách vzduchu. Vďaka týmto faktorom je možné dosahovať úsporu finančných nákladov na vykurovanie vo výške 15 – 20 percent.

Hygiena

Systémy podlahového vykurovania sú so svojimi nízkymi prevádzkovými teplotami takmer čistým sálavým vykurovaním, pri ktorom sa teploty vždy relatívne blížia teplote miestnosti. Z dôvodu malých teplotných rozdielov vyvoláva vykurovaná plocha len mierne prúdenie vzduchu, pretože na rozdiel od obvyklých vykurovacích telies je menšia cirkulácia vzduchu v miestnosti. Nedochádza teda k víreniu prachu. Pre systémy podlahového vykurovania je charakteristické tepelné žiarenie, ktoré neohrieva vzduch, ale pevné telesá. A vďaka vyhrievaným plochám nemôžu vzniknúť vlhké rohy miestností ani pleseň.

Otázky, cenové ponuky

kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok, informácií prostredníctvom online formulára

CENOVÁ PONUKA >

Poradíme Vám!

Poradíme Vámnajvhodnejšie riešenia vykurovania pre Vašu stavbu, rodinný dom.

Technický návrh!

Poradíme Vámvšetky naše riešenia
sú navrhnuté našimi energetickými inžiniermi.

Vykurovanie na klúč!

Poradíme Vámzabezpečíme Vám kompletnú dodávku vykurovania na klúč.

Realizácia vykurovania!

Poradíme Váminštalácie realizujeme
s vyškolenými a odborne vyučenými pracovníkmi.

ŠETRI.sk     facebook