PLYNOVÉ HYBRIDNÉ TEPELNÉ ČERPADLÁPlynové hybridné tepelné čerpadlá využívajú spojenie dvoch zdrojov tepla, plynového kotla a tepelného čerpadla.

Pokiaľ máte spravenú plynovú prípojku, chceli by ste využiť výhody lacnej ceny plynu v porovnaní s elektrickou energiou a tiež využiť efektívnejšie vykurovanie a ohrev teplej vody tepelným čerpadlom, potom môže byť hybridné tepelné čerpadlo najvhodnejšie pre Vaše potreby. Hybridným zariadením môžete navyše zabezpečiť aj chladenie objektu.

Tabuľka: porovnanie zdrojov energie.

 

Plynový kondenzačný

Kotol

Tepelné čerpadlo

(vzduch - voda)

Hybridné zariadenie

Investičné náklady (€/kW)

 

Prevádzkové náklady

 

Náročnosť prípravy projektu

Montážny čas

 

CO2 Emisie

 

Využitie prebytkov z FVE (slnečnej elektrárne)

 

Využitie najefektívnejšieho zdroja

 

 

Splnenie energetickej triedy  minimálne A++ *

 

Možnosť chladenia

 

Hlučnosť  vonkajšej jednotky

●/

 

* Trieda energetickej účinnosti podľa EU-nariadenia č.811/2013 Vykurovanie, priemerné klimatické pomery - nízkoteplotná aplikácia (W35°C)

V našej ponuke máme dva typy hybridný zariadení:

PLYNOVÝ HYBRIDNÝ KOTOL S TEPELNÝM ČERPADLOM

Viessmann Vitocaldens 222-F ktorý má už v sebe zabudovaný 19kW plynový kondenzačný kotol a tepelné čerpadlo o výkone až 10kW. Tento hybridný zdroj vykurovania je ideálny pre novostavby aj pre modernizácie. Okrem toho má zariadenie v sebe zabudovaný 130L zásobník teplej vody, kompletnú hybridnú reguláciu, elektroniku, a vysoko účinné obehové čerpadlá.V bežnej prevádzke tepelné čerpadlo pokrýva základné potreby tepla na vykurovanie a ohrev teplej vody vysokým podielom bezplatného tepla z okolitého prostredia. Za týmto účelom vonkajšia jednotka odoberá teplo z okolitého vzduchu a zvyšuje tak teplotu na výstupe až na 55 ºC. Plynový kondenzačný kotol sa pridá len vtedy, ak to pre prevádzkovateľa daného zariadenia znamená nižšie náklady a nižšie emisie CO2, alebo ak je žiaduce zvýšiť komfort dodávky teplej vody. Vysokým podielom vykurovania tepelným čerpadlom (až 80%) na ročnej výrobe tepla, sa systém vyznačuje nízkymi prevádzkovými nákladmi.V regulácii si má možnosť užívateľ vybrať z dvoch režimov prevádzky:
 • Ekonomický - minimálne prevádzkové náklady
 • Ekologický - minimálne zaťaženie životného prostredia (CO2 emisie)

Po zadaní vstupných parametrov (ako cena elektriny a plynu, faktor primárnej energie), energetický manažér automaticky vypočíta, ktorý z týchto dvoch zdrojov tepla má prednosť resp. či má zmysel paralelná prevádzka a podľa potreby ich aktivuje. Pritom sa zohľadňuje aktuálna vonkajšia teplota, požadovaný výkon a požadovaná teplota na výstupe.

Zariadenie je možné ovládať aj cez internet, alebo pomocou smartfónu (iPhone, Android) alebo tabletu (iPad) cez aplikáciu Vitotrol App.

Vitocaldens 222-F je už pripravený na využívanie vlastného prúdu z fotovoltaického systému (vlastnej slnečnej elektrárne).

SPLITOVÉ HYBRIDNÉ TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH/VODA

Viessmann Vitocal 250-S je univerzálne hybridné tepelné čerpadlo vzduch-voda určené predovšetkým pre modernizáciu (rekonštrukciu) s možnosťou ovládania akéhokoľvek jestvujúceho plynového kotla pomocou hybridnej regulácie. Navyše má dané hybridné tepelné čerpadlo možnosť aj chladenia.V bežnej prevádzke toto tepelné čerpadlo pokrýva základné potreby domácnosti pre vykurovanie, ohrev teplej vody a chladenie. Energiu odoberá vysoko efektívne z okolitého vzduchu (energetická trieda A++). Tepelné čerpadlo dokáže zohriať výstupnú teplotu až na 55°C, takže je vhodné aj pre použitie k radiátorovému vykurovaniu.

Regulácia tohto hybridného tepelného čerpadla tiež zohľadňuje ceny za plyn a elektrinu a vypočíta za Vás kedy je výhodnejšie vykurovať iba tepelným čerpadlom, kedy je potrebné doplniť výkon jestvujúcim plynovým kotlom, a kedy je už efektívnejšie vykurovať iba plynovým kotlom. S týmto hybridným tepelným čerpadlom je možné skombinovať aj plynové kotly od iných výrobcov.

Vitocal 250-S je už pripravený na prevádzku s využitím elektriny vyrobenej vlastným fotovoltaickým zariadením (slnečnej elektrárne). V kombinácii so zásobníkom elektrickej energie užívateľ zníži objem odoberanej elektriny z verejnej siete.

Výhody tepelného čerpadla Vitocal 250-S:

 • Dá sa kombinovať so stacionárnymi a nástennými vykurovacími zariadeniami do 30 kW aj od iných výrobcov
 • Splitové tepelné čerpadlá až 16 kW.
 • Vykurovanie, ohrev pitnej vody a chladenie.
 • Integrovaná regulácia Vitotronic 200 s energetickým manažérom Hybrid Pro Control.
 • Nízke prevádzkové náklady vďaka optimálnej regulácii tepelného čerpadla a externého vykurovacieho zariadenia.
 • Cenovo atraktívne zhodnotenie existujúceho zariadenia.
 • Vysoká bezpečnosť prevádzky vďaka dvom nezávisle na sebe využiteľným vykurovacím zariadeniam.
 • Integrovaná chladiaca funkcia.
 • Kompaktné rozmery.
 • Progresívne a flexibilné riešenia v prípade premenlivých taríf.
 • Vysoká bezpečnosť pri plánovaní a realizácii zariadenia na základe zladených systémov
 • Pripravený pre využitie elektriny vyrobenej vlastným fotovoltaickým zariadením.

Otázky, cenové ponuky

kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok, informácií prostredníctvom online formulára

CENOVÁ PONUKA >

Poradíme Vám!

Poradíme Vámnajvhodnejšie riešenia vykurovania pre Vašu stavbu, rodinný dom.

Technický návrh!

Poradíme Vámvšetky naše riešenia
sú navrhnuté našimi energetickými inžiniermi.

Vykurovanie na klúč!

Poradíme Vámzabezpečíme Vám kompletnú dodávku vykurovania na klúč.

Realizácia vykurovania!

Poradíme Váminštalácie realizujeme
s vyškolenými a odborne vyučenými pracovníkmi.

ŠETRI.sk     facebook