KlimatizáciaKlimatizácia vzduchu v obytných priestoroch znamená oveľa viac ako len ovládanie teploty a vlhkosti vzduchu. Skutočná kvalita spočíva v dodaní čistého vzduchu, ktorý má výrazný vplyv na komfort. Filtračný systém vnútorných jednotiek čistí vzduch od hrubých nečistôt, pôsobí dezinfekčne a ničí vírusy a baktérie.

Konfigurácia SINGLE

klimatizacia

Pri klasickej inštalácii SINGLE tvoria jedna vútorná a jedna vonkajšia jednotka jedno zariadenie. Ako vnútorné jednotky sú k dispozícii vysoko elegantné dizajnové nástenné a parapetné jednotky. Ponuka nástenných jednotiek je skutočne široká, zahŕňa rôzne modely, všetky s invertorovou technológiou. Kednoduchá montáž vysoko účinné filtračné systémy vnútorné jednotky s elegantným dizajnom.

Konfigurácia MULTI

klimatizacia

Ako šikovné riešenie pre klimatizáciu viacerých miestností sa ponúka inštalácia splitového systému MULTI. Jedna vonkajšia jednotka dokáže podľa potreby prevádzkovať od dvoch až do päť vnútorných jednotiek podľa výberu užívateľa. Ponuka vnútorných zariadení zahŕňa v mnoho segmentoch popri nástenných a konzolových zariadení aj elegantné 4-smerové kazety a kanálové zariadenia, ktoré je možné medzi sebou kombinovať.

Ako hlavné výhody pre aplikácie MULTI treba spomenúť nízke nároky na priestor, nenáročnú nštaláciu a zároveň vysokú energetickú účinnosť.

Špičková účinnosť:

 • Vysoké stupne účinnosti vďaka kombinácií inverterovej technológii s kompresormi s dvojitými rotačným piestom
 • Extrémne vysoká účinnosť pri čiastočnej záťaži
 • Nižšia spotreba elektrického prúdu- nižšie prevádzkové náklady

Maximálny komfort:

 • Chladenie- vykurovanie- odvlhčovanie
 • Aktívne čistenie vzduchu pomocou vysoko účinných integrovaných filtračných systémov
 • Jednoduchá a flexibilná montáž – aj dodatočne
 • Mimoriadne tichá prevádzka „QUIET MODE“
 • „Spací mod „ pre dobré sny COMFORT SLEEP
 • Silné prúdene vzduchu pre rýchly výsledok „ HI POWER “
 • Ovládanie prúdenia vzuchu

Šetrné voči životnému prostrediu

 • Bez škodlivých emisií a vplyvov na životné prostredie
 • Ako zdroj energie sa využíva vzduch

Chladenie a vykurovanie v jednom:

klimatizacia

využívajte tepelné čerpadlá vzduch-vzduch po celý rok. Tepelné čerpadlá sa úspešne zaradili medzi obnoviteľné zdroje energie. Naše klimatizačné jednotky sú založené na technológii tepelných čerpadiel a preto dokážu všetky modely chladiť a zároveň s vysokou účinnosťou aj vykurovať.

Ako zdroj energie slúži vzduch, ktorý je k dispozícii v neobmedzenom množstve a bez finančných nárokov.

Správne navrhnuté a odborne nainštalované klimatizačné zariadenie dokáže vytvoriť príjemnú klímu interiéru aj v prechodnom období a počas zimy.

INVERTOROVÁ TECHNOLÓGIA

klimatizacia

Invertorová technológia poskytuje plynulú reguláciu počtu otáčok kompresora a to bez zbytočných strát, pričom je počet otáčok neustále prispôsobovaný úrovni aktuálnej záťaže. Týmto spôsobom sa odovzdáva len skutočne potrebný chladiaci alebo vykurovací výkon, presnejšie sa udržuje hodnota požadovanej teploty a prevádzka je energeticky úsporná.

Elektronika, motor a kompresor sú tri najdôležitejšie komponenty, ktoré sa podieľajú na tom, ako dobre pracuje invetorovo regulovaná klimatizačná jednotka. Na základe rozsiahlych poznatkov týkajúcich sa špecifických vlastností týchto komponentov sa nám aj pri súčasnom zlepšovaní výkonu podarilo naďalej znižovať spotrebu elektrickej energie.

KOMPRESORY S DVOJITÝM ROTAČNÝM PIESTOM

Výhody invertorovej technológie sa ďalej optimalizujú v spojení s kompresormi s dvojitým rotačným piestom. Pri výkone v rozsahu 20% – 100 % umožňujú výbornú reguláciu počtu otáčok, čo dokážu len nami ponúkané klimatizačné jednotky.

1. Motor – srdce kompresoru

klimatizacia

Pre kvalitne skonštruovaný motor sa aplikujú najnovšie strojárske a elektrické technológie. Plynulú reguláciu výkonu v rozsahu od 20% do 100% umožňuje invertorová technológia a zmena prúdu na jednosmerný.

2.Kompresor s dvojitým rotačným piestom

Dva protibežne umiestnené rotačné piesty zabezpečenú vysokú mechanickú stabilitu a minimálne vibrácie jednotky. Týmto sa dosahujú podstatne vyššie stupne účinnosti a dlhšia životnosť.

3.Odlučovač kvapaliny

Odlučovač umiestnený pred kompresorom slúži na to aby zabránil nasávaniu chladiva v kvapalnom stave.

4. Uloženie kľukového hriadeľa

Vďaka špeciálnej konštrukcii uloženia hriadeľa a zdvihnutia nad magnety počas prevádzky sú straty z trenia značne minimalizované.

AKTÍVNA ÚPRAVA VZDUCHU PRE ČISTÝ VZDUCH

klimatizacia

PRACHOVÝ FILTER: všetky klimatizačné jednotky sú vybavené veľkými, umývateľnými plastovými filtrami, ktoré pokrývajú celý tepelný výmenník. Vzduch sa hneď pri vstupe do jednotky čistí od hrubých nečistôt a prachových častíc.

IAQ –FILTER: cieľom použitia týchto inteligentných vzduchových filtrov je účinné prečisťovanie vzduchu pomocou látok nachádzajúcich sa v prírode. Týmto spôsobom sa zo vzduchu vyfiltrujú nečistoty a vzduch v miestnosti bude čistý a zdravý.Popri tom dezodoračné vlastnosti filtrov
osviežujú vzduch a bránia tvorbe plesní.

klimatizacia

PLAZMOVÝ FILTER: je to elektrický čistič vzduchu, ktorý pracuje v dvoch stupňoch. zabezpečuje filtráciu najmenších častíc a dosahuje účinnosť , ktorú bežné filtračné systémy nedokážu zabezpečiť, pretože jeho elektrostatické bunky sú schopné odstrániť z vzduchu až do 99% všetkých škodlivín.

klimatizacia

IÓNIZÁTOR SUPER: nepatrné malé SUPER- ióny s veľkosťou jednej nanotisíciny obklopia neželané častice nečistôt, čím ich zneškodnia. Okrem toho majú pozitívny vplyv na vlhkosť a pružnosť ľudskej pokožky.

Otázky, cenové ponuky

kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok, informácií prostredníctvom online formulára

CENOVÁ PONUKA >

Poradíme Vám!

Poradíme Vámnajvhodnejšie riešenia vykurovania pre Vašu stavbu, rodinný dom.

Technický návrh!

Poradíme Vámvšetky naše riešenia
sú navrhnuté našimi energetickými inžiniermi.

Vykurovanie na klúč!

Poradíme Vámzabezpečíme Vám kompletnú dodávku vykurovania na klúč.

Realizácia vykurovania!

Poradíme Váminštalácie realizujeme
s vyškolenými a odborne vyučenými pracovníkmi.

ŠETRI.sk     facebook