centrálne vysávačeCentrálny vysávač je tvorený veľmi jednoduchým systémom. Centrálna sacia jednotka sa zabuduje mimo obývacích priestorov, napríklad v pivnici, garáži alebo technickej miestnosti. Sacie zásuvky sa nachádzajú na rôznych miestach v dome a tvoria s centrálnou jednotkou jeden okruh . Stačí k nim pripojiť ľahkú saciu hadicu a prach, špina sa okamžite rúrovým systémom , ktorý prechádza domovými stenami podlahami dostane prefiltrovaná k centrálnej sacej jednotke do zberného kanistra nečistôt. Na potrubí vo Vašom rodinnom dome sú umiestnené vysávacie zásuvky, podobné tým elektrickým. Po pripojení koncovej časti hadice s kefkou do tejto zásuvky sa systém automaticky spustí a hadica začína nasávať.

Centrálny vysávač je silnou zbraňou v boji proti prachu a alergiám. Vysávanie s centrálnym vysávačom je jednoduché, pohodlné a hygienicky čisté bez nutnosti ťahať za sebou ťažkopádny vysávač so slabým výkonom.

Vhodná doba inštalácie samotného potrubného rozvodu pre centrálny vysávač je v rámci novostavby, keď je hotová hrubá stavba domu vo fáze keď sa inštalujú aj ostatné technické rozvody (elektro, voda, kanalizácia).

Centrálny vysávačový rozvod je možné zabudovať do klasickej tehlovej alebo drevenej stavby. V prípade podlahového vykurovania sa musí potrubný rozvod pre centrálny vysávač nainštalovať pred samotnou pokládkou podlahového vykurovania.

Výhody

  • Jednoduché – treba len zasunúť hadicu. Prach prechádza cez potrubný systém do centrálneho vysávača
  • Tiché – nehlučné vysávanie, pretože vysávacia jednotka je umiestnená mimo obytných priestorov
  • Zdravotne nezávadné a hygienické – vyfukovanie do vonkajšieho prostredia bez vírenie nebezpečných mikročastíc a alergénov
  • Pohodlné a časovo nenáročné – netreba ťahať za sebou vysávač, ani potkýnať sa o elektrickú šnúru. Utieranie prachu sa zníži na minimum
  • Pohodlné vďaka diaľkovému ovládaniu, podľa uváženia možno používať aj v kombinácii s diaľkovým ovládaním
  • Rovnomerná veľká sacia sila cez cyklónový filter
  • Bez filtra, ktorý treba likvidovať
  • Rozsiahle príslušenstvo – a široká škála náhradných dielov

Otázky, cenové ponuky

kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok, informácií prostredníctvom online formulára

CENOVÁ PONUKA >

Poradíme Vám!

Poradíme Vámnajvhodnejšie riešenia vykurovania pre Vašu stavbu, rodinný dom.

Technický návrh!

Poradíme Vámvšetky naše riešenia
sú navrhnuté našimi energetickými inžiniermi.

Vykurovanie na klúč!

Poradíme Vámzabezpečíme Vám kompletnú dodávku vykurovania na klúč.

Realizácia vykurovania!

Poradíme Váminštalácie realizujeme
s vyškolenými a odborne vyučenými pracovníkmi.

ŠETRI.sk     facebook